Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες  των μαθητών του 4ου νηπιαγωγείου Ευκαρπίας,

θα ήθελα να σας αποχαιρετήσω μετά από 11 χρόνια συνεργασίας και να σας ευχαριστήσω θερμά που όλα αυτά τα χρόνια σταθήκατε αρωγοί της προσπάθειας  όλου του συλλόγου διδασκόντων, της διεύθυνσης ΠΕ Δυτικής  Θεσσαλονίκης και του Δήμου Παύλου Μελά, ώστε το νηπιαγωγείο μας να μεγαλώσει και όλα τα παιδιά των ορίων του να φοιτούν σε αυτό  και να μην μετακινούνται σε όμορες σχολικές μονάδες. Το σχολείο μας έγινε πενταθέσιο και  σε συνεργασία με την διεύθυνση ΠΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης εντάχθηκε τον Ιούνιο και στο πιλοτικό πρόγραμμα των αγγλικών το οποίο ξεκίνησε την εφαρμογή του τον Σεπτέμβριο.

Η αναβάθμιση της σχολικής μονάδας οδήγησε σε άλλες διαδικασίες επιλογής διευθυντών , στο σχολείο μας τοποθετήθηκε άλλη διευθύντρια και εγώ θα υπηρετήσω ως διευθύντρια σε άλλο νηπιαγωγείο.

Σας εύχομαι υγεία και δύναμη  στους δύσκολους καιρούς που ζούμε.

Με εκτίμηση Πετρούλα Μίσιου.