Τις Απόκριες υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας με μεγάλη χαρά την “Παραμυθούπολη” και τις θέατροπαιδαγωγούς Mtales by M&M σε ένα  ξεχωριστό,διαδραστικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα θεατρικού παιχνιδιού με τίτλο “Με μια κόκκινη μπέρτα κι ένα ξύλινο σπαθί”.
Οι μικροί μαθητές μας σε ένα άκρως διασκεδαστικό και χαρούμενο, αποκριάτικο κλίμα αλληλεπέδρασαν καθόλη τη διάρκεια της παράστασης με τις εμψυχώτριες, συνεργάστηκαν σε ομάδες, αυτοσχεδίασαν και καλλιέργησαν την αισθητική και τη φαντασία τους κατά τη διάρκεια των μουσικοκινητικών δρώμενων. Κυρίως όμως μοιράστηκαν τα όνειρα τους  και ήρθαν σε επαφή με την έννοια της φιλίας, της διαφορετικότητας, των έμφυλων στερεοτύπων και φυσικά την έννοια της αποδοχής!
Σας ευχαριστούμε απο καρδιάς για την υπέροχη παράσταση!
Επίσης, στις 15 Μαρτίου, ημέρα Παρασκευή, εκπαιδευτικοί και παιδιά γιορτάσαμε τις Απόκριες στην αυλή του σχολείου μας με χορό και παιχνίδι!