Αρχικά, παραθέτουμε προς ενημέρωσή σας την εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας  με τις συστάσεις για την επαναλειτουργία των εκπαιδευτικών μονάδων:

Συστάσεις για επαναλειτουργία 2021

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας για την επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης , αλλά και της πιστής εφαρμογής των μέτρων για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19, σας ενημερώνουμε για τον τρόπο προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών του Νηπιαγωγείου μας ανά τμήμα, από την Τετάρτη 13/01/2021, ως ακολουθεί:

Οι μαθητές/τριες που είναι εγγεγραμμένοι/ες στην πρωινή υποδοχή, θα εισέρχονται από τις εισόδους που έχουν οριστεί ανά τμήμα (όπως αναφέρονται παρακάτω) από τις 07:45 – 08:00πμ.

Τμήμα 1 (Κα Στέλλα & Κα Ρένα)

(Είσοδος – Έξοδος: επί της οδού Βενιζέλου)

Ώρα αποχώρησης για το πρωινό τμήμα: 12.45μμ

Ώρα αποχώρησης για το ολοήμερο τμήμα: 15:45μμ

Τμήμα 2 (Κα Χριστίνα & Κα Σοφία)

(Είσοδος – Έξοδος: επί της οδού Βενιζέλου)

Ώρα προσέλευσης: 08.30πμ

Ώρα αποχώρησης για το πρωινό τμήμα: 13.00μμ

Ώρα αποχώρησης για το ολοήμερο τμήμα: 16:00μμ

Τμήμα 3 (Κα Γιάννα & Κα Ηρώ)

Ώρα αποχώρησης για το πρωινό τμήμα: 12.45μμ

Ώρα αποχώρησης για το ολοήμερο τμήμα: 15:45μμ

Τμήμα 4 (Κα Ευαγγελία Κ.)

Ώρα προσέλευσης: 08.30πμ

Ώρα αποχώρησης: 13.00μμ

Τμήμα 5 (Κα Ευαγγελία Στ.)

Ώρα αποχώρησης: 12.45μμ

Παρακαλούμε:

• Να τηρείτε πιστά το παραπάνω πρόγραμμα προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών ανά τμήμα
  • Να τηρείτε τις αποστάσεις για την αποφυγή συνωστισμού κατά την προσέλευση και αποχώρησή σας από το χώρο του Νηπιαγωγείου

Επίσης:

• Η χρήση της μάσκας για μαθητές και συνοδούς είναι υποχρεωτική
  • Συνιστάται το κάθε παιδί να έχει στη τσάντα του καθημερινά 3-4 καθαρές μάσκες.

Ευχόμαστε Καλή Επάνοδο με χαμόγελα και αισιοδοξία αλλά πάνω από όλα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ!