Με ετικέτα Ετικέτες:

Το σχολείο μας συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα ΧΟΠΑ ΗΡΩΕΣ. Οι ΧΟΠΑ ΗΡΩΕΣ είναι μια βραβευμένη εκπαιδευτική πρωτοβουλία που στόχο έχει την αναγνώριση των συμπτωμάτων του εγκεφαλικού επεισοδίου και την ανάγκη για άμεση δράση. Αξιοποιεί τον ενθουσιασμό που έχουν τα παιδιά για να μαθαίνουν και να μοιράζονται και ενθαρρύνει τη μεταλαμπάδευση της γνώσης που απέκτησαν και στην υπόλοιπη οικογένεια, ιδιαίτερα στους παππούδες και στις γιαγιάδες τους. Το πρόγραμμα πραγματοποιήθηκε με το άνοιγμα των σχολείων τον Μάιο και ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Ευχαριστούμε τους γονείς/κηδεμόνες του σχολείου μας για τη συνεργασία, την ομάδα των ΧΟΠΑ ηρώων για την πρωτοβουλία, τη στήριξη και το καταπληκτικό εκπαιδευτικό υλικό και κυρίως τα παιδιά που αγκάλιασαν το πρόγραμμα και το παρακολούθησαν με ενθουσιασμό και συνέπεια!